سفارش تبلیغ
صبا ویژن
چون تو را درودى گویند درودى گوى از آن به ، و چون به تو احسانى کنند ، افزونتر از آن پاداش ده ، و فضیلت او راست که نخست به کار برخاست . [نهج البلاغه]
سیاسی - مشق شب
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
اوقات شرعی

 • بازدید امروز: 32
 • بازدید دیروز: 16
 • مجموع بازدیدها: 123080
  » درباره من
  سیاسی - مشق شب
  مرتضی رضاییان

  » برخی مقالات من در رسانه های دیگر
  مقاله مندرج من در اعتماد که از کیهان سرک کشید! [285]
  شرایط ویژه ادعای مخالفان [125]
  کدام شرایط ویژه؟! [109]
  پلورالیسم رسانه‏ای وچمدانهای دلار [143]
  بخشنامه ای برای سلامتی [121]
  آب را گل نکنید [204]
  شاگرد ممتاز مکتب روح الله [263]
  این هم یکی دیگر از جلوه های اصولگرایی [183]
  آب را گل نکنید! [127]
  دو تابلو در برابر شورای شهر سوم [169]
  پلورالیسم رسانه‏ای و چمدانهای دلار [161]
  کدام شرایط ویژه [168]
  از انرژی هسته‏ای تا چای و خرما [232]
  کدام شرایط ویژه [123]
  عرصه فرهنگ؛ چشم انتظار تحولی اساسی [160]
  [آرشیو(36)]


  » آرشیو مطالب
  سیاسی
  فرهنگی

  » لوگوی وبلاگ


  » لینک دوستان
  پیاده تا عرش
  پیامبر اعظم(ص)
  مشق شب
  قاسم روانبخش میبدی
  سید مصطفی میرمحمدی میبدی
  محمدحسین رنجبران
  کوکب هدایت
  آب و آتش
  شاهراه عدالت
  محمد مبینی

  » طراح قالب

      

  »» مسیح عزیز ما به کجا می رود؟!

   

   

  سفر اخیر دکتر احمدی نژاد به امریکا و سخنان و مواضع ایشان در دانشگاه کلمبیا و مجمع عمومی سازمان ملل چنان هوشمندانه و جسورانه بود که در خارج اظهار ضعف و زبونی دشمنان قسم خورده نظام و در داخل تمجید کم سابقه دلسوزان راستین نظام را به دنبال داشت به گونه ای که رهبر معظم انقلاب  سفر رئیس جمهور را مایه سرافرازی ملت ایران دانستند , حضرت آیت الله مکارم شیرازی  فرمودند که ملت باید از داشتن چنین رئیس جمهوری به خود ببالد, حضرت آیت الله نوری همدانی با ارسال نامه ای برای دکتر احمدی نژاد  تدبیر ایشان را باعث خوشوقتی و سرافرازی ملت ایران و مسلملنان جهان دانستند و ... .

   توجه به این نکته که مراجع عالیقدر دینی همواره با کمال دقت و وسواس ابعاد هر مساله ای را بررسی و به گونه ای موضعگیری می کنند که بتوانند برای تک تک فرمایشات خود نزد پرودگار حجت داشته باشند, ارزش حمایت این بزرگواران از دستاوردهای سفردکتر احمدی نژاد  را بیش از پیش  روشن  می کند. از سوی دیگر واکنش های مسئولان و رسانه های غربی و صهیونیستی  تردیدی باقی نگذاشت که دکتر احمدی نژاد توانسته است با هوشمندی و درایت خاص خود پایه های امپریالیزم را تکان دهد و صد البته چنین واقعیتی از نوکران راستین مکتب علی(ع) شگفت نیست.

  در این میان اگرچه برخی جراید و اشخاص سیاست زده کوشیدند  تا چشم بر واقعیات بربندند  و به هر نحو ممکن از تلالو این سفر درخشان بکاهند؛ اما آنچه بیش از همه باعث تاسف و اندوه می شود عملکرد روزنامه ای است که زمانی به دست پاک ترین عناصر نظام  برای  دفاع از مبانی انقلاب بنیان گذاشته شد و نام مبارک " جمهوری اسلامی" را بر تارک خود قرار داده ؛ اما چند سالی است که از آن آرمانهای والای اولیه بسیار دور افتاده است.

  متاسفانه در حالی که سفر دکتر احمدی نژاد به امریکا و سخنرانی ایشان به  در صدر اخبار خبرگزاری های معتبر جهانی قرار گرفته و حتی به اذعان رسانه های غربی اخبار نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد  را هم تحت تاثیر خود قرار داد , این روزنامه کوشید تا این سفر مبارک را که تحسین رهبری, مراجع و مردم سرافراز ایران را در پی داشت کم اهمیت جلوه دهد. نگاهی اجمالی به تیترها و مطالب این روزنامه طی چند روز اخیر این واقعیت را به روشنی نشان می دهد. برای مثال در حالی که سخنرانی  حماسی وعزت آفرین رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا  در صدر اخبار جهانی قرار گرفت و بسیاری از شبکه های معتبر جهانی با قطع برنامه های خود به پخش مستقیم آن اقدام کردند, روزنامه جمهوری اسلامی در حرکتی  معنادار آن را در حاشیه قرار داد و حتی مصوبه مجلس را نیز از آن مهمتر قلمداد نمود!  البته چنین خط مشیی از جناب آقای مسیح مهاجری وروزنامه متبوع ایشان دور از انتظار نیست؛ چه این که ایشان در ایام  انتخابات ریاست جمهوری نیز دکتر احمدی نژاد را مورد تقد خاص خویش! قرار داده و حتی حامیان برجسته ایشان از جمله فقیه عالیقدر حضرت آیت الله مصباح یزدی را هم بی نصیب نگذاشته بود!

  جناب آقای مسیح مهاجرانی باید توجه داشته باشد که مردم و خوانندگان فرهیخته تفاوت بین انتقاد سالم ,اختلاف سلیقه و غرض ورزی ها را  به خوبی درمی یابند و هیچ گاه بداخلاقی های روزنامه تحت مدیریت ایشان در حق رئیس جمهور مورد عنایت رهبری و مراجع عظام  را فراموش نمی کنند. چه خوب است مدیریت محترم روزنامه جمهوری اسلامی در این ایام  شریف در خلوت بین خود و خدای خود عملکرد دوساله جریده متبوع خویش را به اجمال بررسی کند و با عزمی الهی بکوشد تا در عین اختلاف سلیقه و طرح انتقادات دلسوزانه و راهگشا برای دولت و مسئولان اجرایی , از همسویی ناخواسته با بدخواهان نظام برحذر بماند. حمابت خاص مقام معظم رهبری , مراجع معظم تقلید و عالمان پارسا از خدمتگزاران نظام در راس قوه اجرایی به خوبی راه را از چاه بازنمایانده است؛ البته مشروط به این که  کمی چشمانمان را از آلودگی های جناحی پاک گردانیم.    

  Morteza_rezaeian2@yahoo.com  نوشته های دیگران ()
  نویسنده متن فوق: » مرتضی رضاییان ( چهارشنبه 86/7/11 :: ساعت 9:26 صبح )
  »» راز محبوبیت سردار


  نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی ایران، افزون بر دفاع از آب و خاک ، وظیفه پاسداری از آرمان ها و ارزش های اسلامی را نیز بر عهده دارند  و از همین رو در مقایسه با همتایان خود در نظام های سیاسی دیگر از جایگاهی بس والاتر برخوردارند. در کشورهای دیگر این نیروها به طور معمول ابزاری در مسیر تحقق امیال مادی و خواست های قدرت طلبانه حاکمان می باشند؛ اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی به چشمان تیزبینی می مانند که با تربیت دینی و سرپرستی ولی فقیه عادل و آگاه به زمان، از کلیت نظام و خون های پاک شهدا پاسداری می کنند. مقایسه ای اجمالی بین سران نظامی رژیم طاغوت از جمله ارتشبد ازهاری، آریانا، اویسی از یک سو و سرداران متعهد در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی  از سوی دیگر به خوبی مدعای مذکور را ثابت می کند. در آن سو، خود باخته ای چون آریانا چنان در فساد و تباهی فرو می رود که به گمان باطل خویش ، نابودی اسلام را به آرزو می نشیند و تاکید می کند باید ریشه دین و اهل بیت (ع) را در این مملکت خشکانید  ... و در این سو فرماندهان رشیدی از متن مردم انقلابی حضور دارند که تعهد، تدین و مردمی بودن را به درستی در رفتار و گفتار خویش معنا کرده اند و دغدغه ای جز پاسداری از آرمان های دینی در ابعاد گوناگون آن ندارد. در این میان، مواضع و عملکرد رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح به سبب جایگاه و مسئولیت خطیری که بر عهده دارد، بازتاب چشمگیری در عرصه های داخلی و خارجی دارد و مواضع و سخنان ایشان چنان آگاهانه و مدبرانه است که همواره، اطمینان و دلگرمی را برای علاقه مندان و خدمتگزاران راستین نظام و انقلاب – چه در داخل و چه در خارج – به ارمغان می آورد و دشمنان دین و ملت را ناامیدتر از گذشته می کند. بررسی مجموعه عملکردها و مواضع این سردار رشید سپاه اسلام نشان می دهد که او سربازی آگاه و فداکار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بازویی پر توان برای ولی فقیه زمان است که همسو با مقتدا و همگام با ملت خویش برای اعتلای نام ایران و اسلام تلاش می کند.

      
  با روی کار آمدن دولت نهم نیز سردار فیروز آبادی در موقعیت های گوناگون، هم آوا  با کاروانسالار انقلاب، برنامه ها و جهت گیری های اصولی دولت نهم را با صراحت و شفافیت موردتقدیر قرار داده و به  سهم خویش باعث دلگرمی بیش از پیش خدمتگزاران ملت و خنثا شدن فضای تبلیغاتی دشمنان شده است. در آخرین این موضع گیری ها ، ایشان در مراسم صبحگاه ستاد کل با تمجید از دولت نهم، تصریح کرد:"از ویژگی های ممتاز دولت محبوب و مشهور دکتر احمدی نژاد این است که شعارهای حضرت امام را زنده کرده و سیاست های رهبری را سرلوحه اقدامات خود قرار داده؛ یعنی پرچم ولایت فقیه را در این کشور بالاتر برده و عظیم تر گسترانده است."
   دکتر فیروز آبادی در ادامه سوگمندانه خاطر نشان می کند:"امروز نه تنها جبهه کفر و شرک و نفاق در برابر دکتر احمدی نژاد ایستاده اند، بلکه مظلومیت این دولت این است که جریان های سیاسی داخلی و وسایل ارتباط جمعی داخلی نیز با او نامهربانی می کنند و جبهه جنگ روانی علیه دولت تشکیل داده اند."
  این فرزند برومند ملت همچنین با تاکید بر این که دولت احمدی نژاد به رغم همه نامهربانی ها هر روز گام بزرگ تری درخدمت به انقلاب، اسلام، مردم و محرومان بر می دارد، تصریح می کند: "همه باید بدانند که این دولت، محبوب رهبر و ملت ایران است و ملت در پشتیبانی از این دولت، همه نوع فداکاری و حمایت خواهد کرد."
  بی گمان مردم هوشیار ایران اسلامی ، قدر این مواضع هوشمندانه را می دانند و تردیدی به خود راه نمی دهند که سخنان مزبور از دلی پاک، مخلص و ولایی برخاسته است و به همین سبب همواره به فرزندان  غیور خود در نیروهای مسلح و در راس آن ها رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مباهات می کنند و به آن ها عشق می ورزند. و صد البته خوب می دانند که حمایت های نیک اندیشان از جمله سرلشکر فیروز آبادی از دولت محترم، به معنای بی عیب بودن مجموعه عملکردهای قوه اجرایی در همه ابعاد و عرصه ها نیست؛ بلکه به مفهوم اصولی بودن جهت گیری های کلی آن در صحنه های داخلی و خارجی است . بی تردید دولت محترم نیز باید با قدر دانستن این حمایت های آگاهانه، انتقادهای  خیرخواهانه را هم به گوش جان بشنود و از نقدهای اهل فضل از هر قشر و گروهی – اگر چه مخالف – استقبال کند؛ چه این که نقد، هدیه ای مبارک از سوی منتقد است و همچون چراغی روشن، کاستی ها را واضح تر و راه صحیح را شفاف تر فراروی دیدگان قرار می دهد.

  در پایان گوشه هایی از زندگینامه این سردار رشید تقدیم شما خوبان می شود:

  دکتر سید حسن فیروزآبادی در سال 1330 خورشیدی درخانواده ای مذهبی در روستای مال آباد مشهد مقدس از پدر و مادری که اهل فیروز آباد میبد یزد بودند  متولد شد  . دوران تحصیلات ابتدایی را در محلات و مدارس  شرق مشهد گذراند و دوران دبیرستان را در دبیرستان نصرت الملک ملکی که پس از پیروزی انقلاب شهید مصطفی خمینی نام گرفت تحصیل نمودواز سال 1350 با  افکار امام خمینی (ره ) آشنا شد و توفیق تقلیداز مرجعیت فقهی ایشان را پیدا نمود . وی  در سال 1350 وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد .

  * سوابق انقلابی
  1) دستگیری و زندانی شدن در پادگان مشهد بوسیله عوامل ساواک
  2)  شرکت در کلاس های  درس  آیت الله خامنه ای در مسجد امام حسن (ع)  مشهد
  3) مبارزات سیاسی علیه رژیم پهلوی در دانشگاه مشهد
   سوابق پس از  پیروزی انقلاب اسلامی
  1) عضو هیات موسس جهاد سازندگی خراسان
  2)  مسوول هیات واگذاری زمین شمال خراسان
  3)   فارغ  تحصیل از دانشگاه مشهد و عضو هیات علمی دانشگاه تهران
  4)  مسوول جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال 1360 با حکم شهید رجایی
  5)  عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی کشور در سال 1361 با حکم مهندس میر حسین موسوی
  6)  معاون امور دفاعی نخست وزیر در سال 1364
  7) جانشین نخست وزیر در قرار گاه خاتم (ص)
  8) مسوول ستاد امداد و درمان جنگ
  9)  مسوول امور پناهگاهها و دفاع غیر عامل و پدافند ش. م . ه .
  10)  دبیر کمیسیون مهندسی صنعتی جنگ دولت و مسوول کمیته ساخت موشک زمین به زمین
  11)  مسوول کمیته تحقیقات مهندسی صنعتی جنگ و صدها طرح صنعتی و موشکی
  12)  جانشین رییس ستاد فرماندهی کل قوا
  13)  رییس ستاد کل نیروهای مسلح از  سال 1368 تا کنون  با حکم مقام معظم رهبری
  14)  نائل شدن به درجه سر لشکر بسیجی از سوی فرماندهی کل قوا
  15)  عضو شورای عالی امنیت ملی از بدو تاسیس تا کنون
  16)  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام 
  17)  عضو بسیج مستضعفین و خادم  آستان قدس رضوی (ع) 
   

  *سوابق علمی و پژوهشی
   عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران  
  عضو هیات علمی دانشگاه  علوم پزشکی بقیه الله 
  رییس هیات امنا ی دانشگاه عالی دفاع ملی
   عضو هیات تحریریه مجله علمی کوثر
   آشنا به زبانهای عربی و انگلیسی
   تالیف مقالات پژوهشی در زمینه های  دینی و انقلابی


  morteza_rezaeian2@yahoo.com

   

     نوشته های دیگران ()
  نویسنده متن فوق: » مرتضی رضاییان ( سه شنبه 86/5/30 :: ساعت 8:16 صبح )
  <   <<   6   7   8   9   10      >

  »» لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  نجیب
  بی مقدمه
  شیخ انصاری، آن نمایندگان و این نماینده !
  [عناوین آرشیوشده]